ქართულ -ოსური შეხვედრების მონაწილეთა სია საქართველოდან (2010წ. ვლადიკავკაზი)

 

1. ინესა იამანიძე – პედაგოგი, ფიზიკა-მათემატიკურ მეცნიერებათა კანდიდატი, თბილისი გალაქტიონ ტაბიძის სახელობის 51 საშუალო სკოლის დირექტორი 2006 წლამდე. ამჟამად საავტორო სკოლის დირექტორი.

2. რომან მარსაგიშვილი – ყაზბეგის მაჟორიტარი დეპუტატი. (ომარ მხეიძის ნაცვლად)

3. ფერდინანდ ლორთქიფანიძე _ ხელოვნების დამსახურებული მოღვაწე, საქართველოს კულტურის ფონდის ვიცეპრეზიდენტი.

4. დიმა ჯაიანი – სოხუმის დრამატული თეატრის ხელმძღვანელი, საქართველოს სახალხო არტისტი, სახლმწიფო პრემიის ლაურეატი, კოტე მარჯანიშვილის პრემიიის ლაურეატი, გიორგი შარვაშიძის პრემიის ლაურეატი, ღირსების ორდენის კავალერი, უკრაინის სახელმწიფოს ,,პრესტიჟის” ორდენის კავალერი.

5. ლალი ხურითი – სოხუმის დრამატური თეატრის მსახიობი, ვერიკო ანჯაფარიძის პრემიის ლაურეატი

6. ჰამლეტ მელაძე – პროფესორი, ფიზიკა – მათემატიკის მეცნიერებათა დოქტორი, ევროპის აკადემიის წევრი, თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის კათედრის გამგე, საპატრიარქოსთან არსებული “ქართული უნივერსიტეტის” კათედრის გამგე, ელექტრო ჟურნალის “კომპიუტერული მეცნიერება” რედაქტორი, საქართველოს საბუნებისმეტყველო აკადემიის ვიცე-პრეზიდენტი, აფხაზეთის აკადემიის წევრი, პედაგოგიური აკადემიის წევრი, პროგრამირებაში საერთაშორისო ოლიმპიადის ნახევარფინალის დირექტორი. (საკანდიდატო და სადოქტორო დისერტაციები დაიცვა მოსკოვის ლომონოსოვის უნივერსიტეტში აკადემიკოს სამარსკის ხელმძღვანელობით)

7. ნარგიზა ლომთაძე – საქართველოს ჟურნალისტთა ფედერაციის კავშირის წევრი, ღირსებს მედლის კავალერი. წიგნი „უკვდავება“(წიგნი ეძღნება სამაჩაბლო-აფხაზეთში დაღუპულთა ნათელ ხსოვნას)
1-ლი და 2-ე ნაწილის მთავარი რედაქტორი.

8. სანდრო კავსაძე _ იურისტი, ადამიანის უფლებათა დამცველი.

9. გია ფაცურია _ ჟურნალისტი.

10. ლალი მოროშკინა _ ჟურნალისტი, ადამიანის უფლებათა დამცველი, ახალციხის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ლექტორი.

11. ელიზბარ ჯაველიძე _ აკადემიკოსი, არასამთავრობო ორგანიზაციის “უხუცესთა საბჭოს” თავჯდომარე.

12. ზარიბეგ ბერიაშვილი _ მსოფლიო ჩემპიონი ჭიდაობაში.

13. ნოდარ მოდებაძე _ მსოფლიო ჩემპიონი ჭიდაობაში.

14.. ვასილ კადენეცი _ საქართველოს კაზაკთა უმაღლესი ატამანი, აფხაზეთიდან დევნილი.

15. ნათია ავსაჯანიშვილი _ პოეტი, საქართველოს მწერალთა კავშირის წევრი.

16. ვასილ მღებრიშვილი _ მეცნიერი, საქართველო-უკრაინის მეგობრობის საზოგადოების წევრი.

17. შალვა წიკლაური – ადამიანის უფლებათა დაცვის საერთაშორისო ორგანიზაციიის EGFM _ის გერმანული სექციის წევრი, ეროვნული მოძრაობის ვეტერეანი, დამთავრებული აქვს აკაკი წერეთლის სახელობის მე19 საშვალო სკოლა (ოსეთში) და დაბადებულია სოფელ ქვემო ლარსში.

18. შაშიაშვილი თიმურაზი – გელათის მეცნიერებათა აკადემიის აკადემიკოსი, პოლიტიკურ მეცნიერებათა აკადემიის წევრი, ახალი პოლიტიკური ძალის “თეთრი მოძრაობა” (თეთრები) დამფუძნებელთა საინიციატივო ჯგუფის წევრი.

Facebook Comments
Rate this post
მეტი

მსგავსი სიახლეები

კომენტარის დატოვება

თქვენი ელფოსტის მისამართი გამოქვეყნებული არ იყო. აუცილებელი ველები მონიშნულია *